Pomoc statystyczna i konsultacje 

Czy pomoc statystyczna może przyśpieszyć postępy w realizacji Twojego projektu badawczego?  Oczywiście, że tak -ponieważ  wtedy będziesz miał możliwość skoncentrować się na wszelkich aspektach teoretycznych i empirycznych swojej pracy. W zależności od potrzeb klienta dajemy możliwość skorzystania z pomocy statystycznej tylko w wybranych  zakresach usług statystycznych, jak również oferujemy kompleksową pomoc na każdym etapie.

Poniżej przedstawiamy przykładowe zakresu działań w ramach usługi pomoc statystyczna dla studentów oraz pracowników naukowych:

  • porada metodologiczna (w tym m.in. dobór próby badawczej, odpowiednich metod i technik badawczych)
  • projektowanie narzędzia badawczego (m.in. konstrukcja kwestionariusza)
  • weryfikacja poprawności już stworzonego kwestionariusza
  • realizacja badań terenowych (ilościowych oraz jakościowych)
  • wprowadzenie wyników badania do bazy w programie statystycznym
  • analiza statystyczna wyników badania
  • napisanie rozdziału metodologicznego, empirycznego czy raportu z badania

pomoc statystyczna usługi

Kto najczęściej korzysta z naszej pomocy statystycznej?

Najczęściej usługę pomoc statystyczna oferujemy osobom fizycznym – studentom i naukowcom. Zakres wsparcia dotyczy najczęściej konsultacji metodologicznych w zakresie przygotowania projektu badań lub opracowania przekrojów analiz i statystyk wyników badania.

Często jednak obsługujemy także różnego typu firmy konsultingowe, doradcze,  agencje marketingowe, agencje reklamowe oraz instytuty uczelni wyższych, które oczekują od nas wsparcia w zagadnieniach badań rynkowych, społecznych lub naukowych realizowanych dla swoich klientów.  Pomoc statystyczna świadczona jest przez nas również na użytek projektach badawczych realizowanych komercyjnie przez firmy badawcze.

pomoc statystyk oferta

Pomoc statystyka – dlaczego warto z niej skorzystać?

Pomagamy już nawet w początkowym etapie projektowania badań, wtedy gdy profesjonalna pomoc statystyczna jest potrzebna w takich zakresach działań jak; operacjonalizacja, czy tworzenie hipotez. Szybko i sprawnie wykonamy jednak także pojedyncze części analizy oraz fachowo wesprzemy w zakresie metodologii. Uporządkowujemy i usystematyzujemy duże ilości danych, a także stworzymy szczegółowe wykresy. Pomożemy podjąć przemyślane decyzje odnośnie prac koncepcyjnych i analitycznych. Każdy członek naszego zespołu to doświadczony statystyk i badacz. W rezultacie pomoc statystyczna okaże się nieocenionym wsparciem także przy aspektach merytorycznych.

Posiadamy szerokie doświadczenie nie tylko w zakresie sporządzania statystyk do prac naukowych. Od wielu lat członkowie naszego zespołu badawczego wykonują z powodzeniem różnorodne analizy statystyczne w komercyjnych badaniach rynkowych i marketingowych, a także zamówieniach publicznych w badaniach społecznych. Służymy dlatego pomocą nie tylko dla studentów i młodych naukowców, lecz także dla doświadczonych naukowców, instytutów naukowych oraz komercyjnych firm konsultingowych.  Zachęcamy do skorzystania także z naszej kompleksowej usługi jaką jest analiza statystyczna.

Z uwagi na fakt, iż w większości przypadków zakres pomocy statystycznej jest zróżnicowany pod względem nakładu prac,  koszt każdorazowo ustalamy indywidualnie z klientem. Wycena jest zawsze darmowa – serdecznie zapraszamy do kontaktu.